Dėlionės vaikams! Ne tik smagu, bet ir naudinga.

Dėlionės vaikams! Ne tik smagu, bet ir naudinga.
Publikuota 2019-07-08 Skaitė 207

Dėlionės ir jų nauda vaikams!
 

Dėlionės, tai pagrindinis žaislas, kurį turbūt daugelis atsimena iš savo vaikystė. Šiuo metu dėlionių rūšių yra begalė. Galima rinktis įvairių formų, spalvų, tekstūrų dėlionių. Vienos mamos džiaugiasi, kad jų vaikučiai yra dėliotojai ir jau nuo 3 metų gali sudėlioti 60 detalių dėliones, tuo tarpu kiti trimečiai dar tik pradeda susipažinimą su šiuo stalo žaidimu. Taigi, nusprendėme trumpai papasakoti apie dėliones bei jų naudą, kada jau yra tinkamas metas pradėti mažylį supažindinti su dėlionėmis.

Jau daugelį metų dėlionės yra pripažintos kaip vienu geriausių akių ir rankų koordinaciją lavinančių žaislų. Taip pat, kalbant apie dėlionių naudą, tai šis edukacinis žaidimas lavina kalbinius įgūdžius bei vaiko atmintį. Nuo mažų dienų dėliones dėliojantys vaikai pasižymi geresniais problemų sprendimo priėmimais.

Dėlionių pagalba lavinami vaiko įgūdžiai:

​♦ Dėlionių dėliojimas skatina vaikų loginį mąstymą, vaikas yra mokomas koncentruoti dėmesį ir užbaigti pradėtą darbą;

Dėliojant dėlionę lavėja vaiko atmintis, gerėja vaiko verbaliniai įgūdžiai, vaikas supažindinamas su naujais žodžiais, spalvomis ir kitais objektais.

Vaikai, kurie nuo mažens dėlioja dėliones geriaus susikaupia, greičiau randa problemų sprendimus, lengviau susirenka reikiamą informaciją ir įvertina situaciją. 

♦ Vertingiausia ir neįkainojama dėlionių dėliojimo nauda yra stiprinamas vaikų ir tėvų tarpusavio ryšys, kartu dėliojant dėliones.

♦ Dėlionių dėliojimas lavina rankų-akių koordinaciją, gerėja vaiko motoriniai įgūdžiai ir stiprėja rankų raumenys.

♦ Dėliodamas dėliones vaikas priverčia veikti tiek kairįjį, tiek dešinįjį smegenų pusrutulius. Vaikui kuo toliau tuo lengviau logiškai sudėlioti dėlionės dalis ir vizualiai matyti sudėliotą vaizdą.

♦ Dėlionės dėliojimas yra labai tinkama veikla, kai norisi ramybės namuose ar kažkur kitur pvz.: kavinėje, kol atneš maistą. Dėliodamas dėlionę vaikas susikaupia ir nusiramina.

♦ Vertinant dėlionių dėliojimą ilgalaikėje perspektyvoje, tai dėlionių dėliojimas padeda sumažinti tikimybę susirgti psichinėmis ligomis, tokiomis kaip Alzhaimeris, atminties praradimas ar demencija. 

Man asmeniškai dėlionės tai pats smagiausias stalo žaidimas, jeigu galima taip vadinti dėliones. Kviečiu išsirinkti gražiausią ar spalvingiausią dėlonę ir jaukiai praleisti vakarą su vaiku.

Visą dėlionių asortimentą rasite čia: https://www.sparnuotavaikyste.lt/delione

Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink